UVK1H331MPD
MFR.Part #
UVK1H331MPD
JLCPCB Part #
C1647216
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+85℃ 10mm 16mm 2000hrs@85℃ 330uF 50V 590mA@120Hz 5mm ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS