UVK1H100MDD1TA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVK1H100MDD1TA
JLCPCB Part #
C1590916
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 10uF 120mA@10kHz 2000hrs@85℃ 50V 5mm 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS