UVK1A153MHD
MFR.Part #
UVK1A153MHD
JLCPCB Part #
C5112199
Package
Plugin,D16xL37.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10V 15000uF 16mm 2.88A@120Hz 2000hrs@85℃ 37.5mm 7.5mm ±20% 插件,D16xL37.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS