UVK1A102MPD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVK1A102MPD
JLCPCB Part #
C5112198
Package
Plugin,D10xL14mm
Description
-40℃~+85℃ 1000uF 10V 10mm 14mm 2000hrs@85℃ 5mm 650mA@120Hz ±20% 插件,D10xL14mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS