UVK0J103MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVK0J103MHD
JLCPCB Part #
C1597900
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 10000uF 16mm 2.35A@120Hz 2000hrs@85℃ 6.3V 7.5mm ±20% 插件 Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS