UUX2G1R8MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUX2G1R8MNL1GS
JLCPCB Part #
C2164205
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1.8uF 10.5mm 26mA@120Hz 3000hrs@105℃ 400V 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS