UUX2A330MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUX2A330MNL1GS
JLCPCB Part #
C2162925
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 180mA@120Hz 2000hrs@105℃ 33uF ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS