UUR2A330MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUR2A330MNL1GS
JLCPCB Part #
C445217
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+85℃ 10.5mm 100V 10mm 130mA@120Hz 2000hrs@85℃ 33uF ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS