UUR1J101MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUR1J101MNL1GS
JLCPCB Part #
C445226
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+85℃ 10.5mm 100uF 10mm 2000hrs@85℃ 232mA@120Hz 63V ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS