UUR1H151MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUR1H151MNL1GS
JLCPCB Part #
C2163665
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10.5mm 10mm 150uF 2000hrs@85℃ 238mA@120Hz 50V ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS