UUR1C221MNL1GS
MFR.Part #
UUR1C221MNL1GS
JLCPCB Part #
C445237
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+85℃ 10mm 16V 2000hrs@85℃ 215mA@120Hz 220uF 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS