UUR0J102MNL6GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUR0J102MNL6GS
JLCPCB Part #
C3829657
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10.5mm 1000uF 2000hrs@85℃ 372mA@120Hz 6.3V 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS