UUQ1V100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUQ1V100MCL1GB
JLCPCB Part #
C2165284
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 25mA@120Hz 35V ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS