UUQ1C100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUQ1C100MCL1GB
JLCPCB Part #
C2690176
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 16V 18mA@120Hz ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS