UUQ1A470MCL1GB
MFR.Part #
UUQ1A470MCL1GB
JLCPCB Part #
C1984778
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10V 46mA@120Hz 47uF ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS