UUQ1A100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUQ1A100MCL1GB
JLCPCB Part #
C2164812
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10V 10uF 22mA@120Hz ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS