UUQ0J330MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUQ0J330MCL1GB
JLCPCB Part #
C2165281
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 30mA@120Hz 33uF 6.3V ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS