UUQ0J102MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUQ0J102MCL1GS
JLCPCB Part #
C2166125
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 1000uF 310mA@120Hz 6.3V ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS