UUN1C102MNQ6MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUN1C102MNQ6MS
JLCPCB Part #
C2166726
Package
SMD,D16xL22.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 16V 16mm 2000hrs@105℃ 22.5mm 670mA@120Hz ±20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS