UUN0J222MNQ6ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUN0J222MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1600790
Package
SMD,D16xL22.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16mm 2000hrs@105℃ 22.5mm 2200uF 6.3V 740mA@120Hz ±20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS