UUN0J102MNQ1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUN0J102MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1599192
Package
SMD,D12.5xL17.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 12.5mm 17.5mm 2000hrs@105℃ 500mA@120Hz 6.3V ±20% SMD,D12.5xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS