UUL1C221MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUL1C221MNL1GS
JLCPCB Part #
C1984769
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10.5mm 10mm 16V 216mA@120Hz 220uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS