UUJ2E100MNQ1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ2E100MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1498186
Package
SMD,D12.5xL17mm
Description
-40℃~+105℃ 105mA@120Hz 10uF 12.5mm 17mm 250V 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D12.5xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS