UUJ2D101MNQ6ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ2D101MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1015278
Package
SMD,D18xL22.5mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 18mm 200V 22.5mm 410mA@120Hz 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D18xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS