UUJ2C101MNQ1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ2C101MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1601126
Package
SMD,D16xL22.5mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 160V 16mm 22.5mm 380mA@120Hz 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS