UUJ2A470MNQ1ZD
MFR.Part #
UUJ2A470MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1590222
Package
SMD,D12.5xL14.5mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 12.5mm 14.5mm 160mA@120Hz 47uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D12.5xL14.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS