UUJ2A101MNQ6ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ2A101MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1599885
Package
SMD,D12.5xL22mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 100uF 12.5mm 22mm 285mA@120Hz 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D12.5xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS