UUJ1V471MNQ6MS
MFR.Part #
UUJ1V471MNQ6MS
JLCPCB Part #
C2163807
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 35V 470uF 490mA@120Hz 5000hrs@105℃ ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS