UUJ1V222MNQ6MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ1V222MNQ6MS
JLCPCB Part #
C3829025
Package
SMD,D18xL22.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.15A@120Hz 18mm 22.5mm 2200uF 35V 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D18xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS