UUJ1J221MNQ6ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ1J221MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1600044
Package
SMD,D12.5xL22mm
Description
-55℃~+105℃ 12.5mm 220uF 22mm 385mA@120Hz 5000hrs@105℃ 63V ±20% SMD,D12.5xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS