UUJ1H471MNQ6ZD
MFR.Part #
UUJ1H471MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1601952
Package
SMD,D16xL22.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16mm 22.5mm 470uF 5000hrs@105℃ 50V 550mA@120Hz ±20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS