UUJ1H471MNQ1MS
MFR.Part #
UUJ1H471MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2875226
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 17.5mm 18mm 470uF 5000hrs@105℃ 50V 550mA@120Hz ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS