UUJ1H221MNQ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ1H221MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2163993
Package
SMD,D12.5xL17mm
Description
-55℃~+105℃ 12.5mm 17mm 220uF 320mA@120Hz 5000hrs@105℃ 50V ±20% SMD,D12.5xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS