UUJ1E102MNQ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ1E102MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2166383
Package
SMD,D18xL17.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 17.5mm 18mm 25V 5000hrs@105℃ 700mA@120Hz ±20% SMD,D18xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS