UUJ1C471MNQ1ZD
MFR.Part #
UUJ1C471MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1598686
Package
SMD,D12.5xL14.5mm
Description
-55℃~+105℃ 12.5mm 14.5mm 16V 360mA@120Hz 470uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D12.5xL14.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS