UUJ1C222MNQ6MS
MFR.Part #
UUJ1C222MNQ6MS
JLCPCB Part #
C7374867
Package
SMD,D16xL22.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 16mm 22.5mm 2200uF 5000hrs@105℃ 930mA@120Hz ±20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS