UUJ1C222MNQ1MS
MFR.Part #
UUJ1C222MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2166529
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 16V 2200uF 5000hrs@105℃ 930mA@120Hz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS