UUJ1C102MNQ1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ1C102MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1599532
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 16V 16mm 17.5mm 5000hrs@105℃ 630mA@120Hz ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS