UUJ1A222MNQAZH
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ1A222MNQAZH
JLCPCB Part #
C1915766
Package
SMD,D12.5xL22mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 12.5mm 2200uF 22mm 5000hrs@105℃ 810mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS