UUJ0J222MNQ6MS
MFR.Part #
UUJ0J222MNQ6MS
JLCPCB Part #
C2166293
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 2200uF 5000hrs@105℃ 6.3V 750mA@120Hz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS