UUJ0J102MNQ1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ0J102MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1600824
Package
SMD,D12.5xL14.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 12.5mm 14.5mm 440mA@120Hz 5000hrs@105℃ 6.3V ±20% SMD,D12.5xL14.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS