UUJ0J102MNQ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUJ0J102MNQ1MS
JLCPCB Part #
C6007966
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 12.5mm 14.5mm 5000hrs@105℃ 6.3V ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS