UUH1V102MRQ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUH1V102MRQ1MS
Description
-55℃~+125℃ 1000uF 20mm 22.5mm 35V 5000hrs@125℃ 701.5mA@10kHz ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS