UUH1C102MNQ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUH1C102MNQ1MS
Description
-55℃~+125℃ 1000uF 16V 16mm 17.5mm 5000hrs@125℃ ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS