UUG2G220MNQ6ZD
MFR.Part #
UUG2G220MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1600263
Package
SMD,D16xL22.5mm
Description
-40℃~+85℃ 16mm 2000hrs@85℃ 22.5mm 22uF 280mA@120Hz 400V ±20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS