UUG2C680MNQ6ZD
MFR.Part #
UUG2C680MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1598808
Package
SMD,D12.5xL22.5mm
Description
-40℃~+85℃ 12.5mm 160V 2000hrs@85℃ 22.5mm 500mA@120Hz 68uF ±20% SMD,D12.5xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS