UUG2C680MNQ1MS
MFR.Part #
UUG2C680MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2166463
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+85℃ 160V 2000hrs@85℃ 500mA@120Hz 68uF ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS