UUG2C101MNQ1ZD
MFR.Part #
UUG2C101MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1606027
Package
SMD,D18xL17.5mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 160V 17.5mm 18mm 2000hrs@85℃ 590mA@120Hz ±20% SMD,D18xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS