UUG2A221MNQ6MS
MFR.Part #
UUG2A221MNQ6MS
JLCPCB Part #
C2166500
Package
SMD,D16xL22.5mm
Description
-40℃~+85℃ 100V 16mm 2000hrs@85℃ 22.5mm 220uF 665mA@120Hz ±20% SMD,D16xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS