UUG1V471MNQ1ZD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUG1V471MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1597759
Package
SMD,D12.5xL14.5mm
Description
-40℃~+85℃ 12.5mm 14.5mm 2000hrs@85℃ 35V 470uF 580mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL14.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS